MEKANI CENNET OLSUN

MEKANI CENNET OLSUN

Sevdiklerimizi toprak altına ellerimizle koyarız. Dokunmaya kıyamadığımız yakınlarımızı hatırladıkça hüzünlenir hüzünlendikçe onlarla geçirdiğimiz güzel günleri anımsar hayırla yâd ederiz.  Son vazife elbette cenaze defin işlemi olarak bilinir. Biz ondan sonraki dönemde geride kalanların gönüllerinin rahatı için profesyonel mezar bakım hizmeti sunmaktayız. Sitemize 81 ilden başta mermer üreticileri, mermer işleyicileri ve mezar bakım işçileri olmak üzere bu sektörde hâlihazırda çalışan kişi ve kurumları bayi olarak kayıt ediyoruz.

Bu sektörü bilmeyen girişimci kişilere de yeni bir iş kapısı açıyoruz.

İnsanların gözünde mezar bakım hizmeti, kabir bakım hizmeti, mezar onarım hizmeti bilinen bu hizmeti tek platformda Türkiye’nin profesyonellerinin iş gücüyle birlikte yapmaya karar verdik. Biz kurumsal altyapıyı hazırlayıp, online ödeme sistemini kurduk. Mevta yakını sitemize girerek tüm bilgiyi okur ve yaptığımız işin ciddiyetini anlayınca sevdiği fakat mesafe veya sağlık sebepleri gibi sebeplerden dolayı gidemediği mezar, kabir bakımına bedeli mukabilinde bize vekalet verir en uygun anlamıyla. Biz de bu güveni profesyonel ekibimizle uygulamalı ve kanıtlı olarak muhatabımıza sunarız ve böylece işi teslim etmiş oluruz.

Her icadın bir mucidi vardır. Her mucit o ihtiyacı tespit etmiş ve o yolda çalışma yaparak ortaya çıkardığı eseri insanlığın hizmetine sunmuştur. Bizim yaptığımız iş belki bir icat olmasa da insanlığın hizmetine sunulmuş bütünleşik (entegre) bir hizmettir.

2020 Yılında Mekânı Cennet Olsun internet sitesi olarak bu sektörde büyük bir eksikliği gördük ve bunu giderme adına çalışmalara başladık. Bu iş kolundaki en büyük eksiklik organize olamama ve standartların olmamasıydı. Biz şimdiye kadar yapılan hizmetlerden ziyade eksikleri ön plana alarak çalışmalar yaptık ve en kaliteli, en organize, en sistemli hizmeti 81 ilimizde vermeyi planladık. Aslında bir nevi, mezar bakım ve onarımı sektörünün standartlarını belirlemeye karar verdik.

Birincil Hedef Kitlemiz: Mezar bakım hizmeti, mezar onarım hizmeti, kabir bakım hizmeti almak isteyen kişiler

İkincil Hedef Kitlemiz: Mezar bakım hizmeti, mezar onarım hizmeti, kabir bakım hizmeti, veren profesyoneller.

Çalışma amacımız: Kaliteli hizmeti uygun fiyata vatandaşımıza sunmayı amaçlıyoruz. Mezarlıklarımız daha güzel bir görünüme sahip olurken mevta yakınlarının gönüllerini rahatlatmayı amaçlıyoruz.

Dünyada birçok insan, işlerinden dolayı farklı ilçe, il veya ülkelere göç etmişlerdir. Bu uzayan mesafeler onların vefat eden yakınlarının mezarlarıyla bağlarını da koparmaktadır. Geçmişimizin en net ispatı olan ata mezarlarımızın ziyareti geleneklerimizi bizlere hatırlattığı gibi ölümü de hatırlatır. Sevdiklerinin kabirleriyle ilgilenemeyen insanlar mezar bakımlarını yaptıramamaktadırlar. Yıllar geçtikçe bakımsızlıktan kaybolan mezarların dahi olduğu gerçeği göz önüne alınırsa, bu manada imza niteliğinde olacak işimiz, sizlere kaybettiklerinizin anıtlarını unutturmama adına bir çalışma olacaktır. Artık bizimle hiçbir mezar kaybolmayacak sloganımızla tarihe ışık tutacağız.

Sevdiklerinizin mezarlarıyla hürmetle ilgilenecek, sizlerin vefasını yaptığımız iş ile göstereceğiz. Bizler bu hizmetimizle para kazanmaktan ziyade toplumun vefa kültürüne bir tuğla koymayı arzuluyoruz.

Çalışma şeklimiz:

  • Mevta bilgilerinin alınmasıyla birlikte o mezarlığa en yakın bayimizle iletişime geçer mezar bilgilerini teslim ederiz.
  • Kurumumuz adına giden yetkili önce mezarın mevcut halinin fotoğraf ve videosunu çeker kayıt altına alır.
  • Anlaşılan hizmet paketi çerçevesinde hizmetini tamamlar, fotoğrafını, videosunuı çeker ve sistemimize aktarır.
  • Mevta yakını ile biz bu belgeleri paylaşırız ve onayından sonra bayimizin ödemesini gerçekleştiririz.

Geride mutlu, vicdanı bir nebze de olsa rahatlamış mevta sahibi, işini profesyonelce yapan mezar bakım görevlisi ve bu birlikteliğe aracılık eden biz kalırız. Evet, mekânları cennet olsun dedik, acı hatıralarınıza tatlı bir hizmet katalım istedik.

MEKANI CENNET OLSUN

Mezar Bakım ve Yapım Hizmetleri

“Artık Bizimle Hiçbir Mezar Kaybolmayacak”

Saygılarımızla

Ali Kemal ÖZGENÇ

Genel Müdür

Comments (1)

  • Kaan Tolga Erkan cevap

    Ben almanyada yasiyorum bu siteyi internet üzeri buldum kardeslerimin mezarina bakim yaptirdim islemler cok hizli bitti cok memnun kaldim bana yaptiklari anda hem resimleri hem videolari ulastirdilar burdan emegi gecen tüm ekibe tesekkür ediyorum sizleri herkese tavsiye edicem

    17 Nisan 2023 , 18:44

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Konuşmayı Başlatın
Yardımcı Olabilir miyim?
Mekanı Cennet Olsun
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız