MEZAR BAKIMI

MEZAR BAKIMI

MEZAR BAKIMI

Sitemizden vereceğiniz sipariş sonrası uzman ekibimiz mezarı yerinde görerek yapılması gereken adımları not alır sizinle paylaşır onayınız halinde derhal çalışmaya başlar.  Mezar bakımının birçok aşaması vardır ve bu her mezara göre değişiklik göstermektedir. İnşaat ustası, mermer ustası ve peyzaj ekibi sırasıyla işlerini bitirip görevi başarıyla yerine getirirler.

TOPRAK KONTROLÜ

Yağmur veya çökmelerden dolayı eksilen toprağının tamamlanması, bitkisel toprak ilave edilmesi veya zamanla sertleşen, çiçek ve bitkiler için verimsizleşen toprağı taşsız, temiz, yeni toprak ile değiştirilmesi ve toprağının taranıp havalandırılması gibi işlemleri yapılır.

İLAÇLAMA

Toprak ilaçlanarak zararlı otların çıkması engellenir.

PEYZAJ VE ÇİÇEKLENDİRME

Sevdiklerimize yaşamlarında değer verdiğimiz gibi, ölümlerinden sonra da değer veririz. Kabrinin unutulmaması için mermerden mezar yaptırır başına o ağaç dikeriz. Onları ziyarete gittiğimizde de mezarını tertipli, bakımlı görmeyi arzularız. Bu aşamada ekibimiz tarafından mezarın içindeki, üstündeki toprak kontrolü sağlanır, yağmur sebebiyle eksilen toprak tamamlanır.

MEZAR ÇİÇEĞİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Farklı anlamı olan her çiçek, insanlara farklı huzur verir. Kazaya ve Begonya ikilisi, Papatya, Acem Halısı, Lahana çiçeği ve Şekayik, Kasımpatı ve Orman Çiçeği, Taflan, Menekşe, Yeşil Sedun, Sardunya, Lale, Arap Sümbülü, Aslan Ağzı ve Açelya mezar çiçeklerinin en çok tercih edilenleridir.

AĞAÇ DİKİMİ

Mezarın başına ağaç dikimi ekibimizce, istediğiniz ağaç cinsine göre yapılır. Genelde Çam, Ladin, Selvi, Mazı ve Sedir ağaçları tercih edilmektedir.

MEZAR ÇİT YAPIMI

Hayvanların zarar vermesini engellemek için mezar çiti yaparak mezarı koruma altına alıyoruz.

MEZAR SUNİ ÇİM UYGULAMASI

Yabani otlardan arındırılarak tesviye edilen mezar, suni çimlendirme yapılır.

ÇAKIL KAPLAMA

Sade görünüm tercih edenler için çakıl taşı kaplaması yaparak isteğinizi yerine getiriyoruz.

Bu gönderiyi paylaş

Konuşmayı Başlatın
Yardımcı Olabilir miyim?
Mekanı Cennet Olsun
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız